Zivtiņa meli, jeb kā, kopš fotoradaru uzstādīšanas, palielinās negadījumos bojā gājušo skaits


Foto no kasnotiek.com

Kad parādījās pirmie fotoradari, Zivtiņš & Co solīja, ka

  1. uzlabosies ceļu satiksmes drošība;
  2. atbrīvosies ceļu policijas resursi, CP varēs mazāk kontrolēt ātrumu un vairāk nodarboties ar svarīgākām lietām;
  3. godīgajiem autovadītājiem nav par ko uztraukties, jo nebūtiskus pārkāpumus fotoradari nefiksēs.

Vai kāds būs pārsteigts, ja es teikšu, ka Zivtiņš un iekšlietu ministrs ir melojuši? Visas gudrās runas no amatpersonu mutēm par sabiedrības labumu no fotoradariem ir bijušas bullshit (buļļa kakas).

Meli Nr. 1: Uzlabosies satiksmes drošība.

Salīdzinot ar 2011 gadu:

  • Bojā gājušo skaits ir palielinājies par 29%
  • Negadījumu skaits ar cietušajiem palielinājies par 21%
  • Alkohola un narkotisko vielu reibumā izraisīto negadījumu skaits ir palielinājies par 168%

Nu ko, Zivtiņ. Es zinu, ka Tu lielīsies ar 5% kritumu starp sīkajiem negadījumiem, kur ir saskrāpētas tikai mašīnas, bet CSDD statistika skaidri un gaiši parāda, ka situācija pasliktinās, tiek ievainoti un iet bojā vairāk cilvēku un uz ceļiem ir vairāk dzērāju.

Kur tad ir tas drošības pieaugums? Kur? Un kad es saku “beidz dirst”, tas ir nevis tāpēc, ka esmu slikti audzināts, bet tāpēc, ka tautai tiek rupji un skarbi melots. Jā, fotoradari varbūt varēja uzlabot drošību uz ceļiem, bet ši lieliskā ideja tika pamatīgi sajāta, koruptīvām un biznesa interesēm aizejot pirmajā plānā. Bet varbūt gan Zivtiņš, gan visi tie speciālisti gluži vienkārši bija fucking retards (absolūti stulbeņi)?

Meli Nr. 2: Arbrīvosies ceļu policijas resursi, lai varētu veikt svarīgākus uzdevumus.

Laiks iet, radari strādā, bet ātruma ķerstītāju skaits ceļu policijas rindās nesamazinās. Ir man detektors un Waze un labi redzu kāda ir situācija. Atzīšos – esmu arī ticis noķerts par ātruma pārsniegšanu (15 – 20km/h) ne retāk un ne biežāk kā pirms fotoradaru ieviešanas. CP tiek manīti vecajās labajās vietiņās – pārsvarā taisnos ceļa gabalos ar labu segumu, kur ir viegli nejauši pārsniegt ātrumu un tas nevienam netraucē. Tāpat CP ņem naudiņu (un es nemaz viņus par to nenosodu). Tā ir, visi to zina un esmu pats arī redzējis. Nekas nav mainījies – vispār.

Kur tad ir tie atbrīvotie resursi? Bojā gājušo skaits palielinās, dzērāju skaits arī, bet CP joprojām ganās pa krūmiem.

Meli Nr. 3: Nebūtiskus pārkāpumus fotoradari nefiksēs.

Sākumā viss bija labi. Tiktiešām par fotoradariem uztraukties vajadzēja vien pārgalvīgākajiem vadītājiem, jo nelieli pārsniegumi līdz 20 km/h nemaz netika fiksēti. Diemžēl, man ir radušās aizdomas, ka pielaides tiek samazinātas, jo pēdējo 2 nedēļu laikā esmu ticis bildēts 4 reizes ar +15 km/h līdz +18 km/h pārsniegumu (protams, kā parasti, taisnās vietās, kur nav gājēju, ne krustojumu). Taisnības labad jāsaka, ka neesmu vēl saņēmis nevienu čeku, tāpēc pastāv varbūtība, ka radaru uzstādītāji tikai testē papildus peļņas iespējas.

Skumja izrāde

Fotoradari bija lieliska iespēja gan uzlabot satiksmes drošību, gan nopelnīt kādu kapeiciņu – varbūt nedaudz, bet tomēr. Diemžēl viss potenciālais sabiedrības ieguvums nosprāga, jo, kā jau mūsu valstī tas pieņemts, izveicīgi cilvēki uzlika savas sūdainās rokas un pārvērta ideju par cirku – naudas mašīnu. Kuri tie bija? Tas ir portāla pietiek.com kompetencē.

Man visa šī ambrāža atgādina neveiksmīgu teātra izrādi, kur Zivtiņš tēlo galveno pamuļķi, bet patiesie ļaundari slēpjas aiz dekorācijām. Un, izrādei beidzoties, skatītāji ir vīlušies – neviens neapplaudē. Klusumu pārtrauc vien čalis no pēdējās rindas, skaļi saukdams – “you suck”.

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

One response to “Zivtiņa meli, jeb kā, kopš fotoradaru uzstādīšanas, palielinās negadījumos bojā gājušo skaits”

  1. Gunars Janaitis says :

    Visos gadījumos, kad mums taisa uz galvas no augšas – NEĻAUSIMIES!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: