Waze – legāls rīks cīņā pret ceļu policiju (+bezmaksas navigācija)!

Kas ir Waze?

Waze ir pasaulē populāra telefonā uzstādāma bezmaksas aplikācija autovadītājiem, kas palīdz ātrāk sasniegt galamērķi un izvairīties no ceļu policijas. Waze darbojas ar Android, iPhone, Blackberry un Nokia viedtālruņiem. Lasi tālāk un tuvāko 5 minūšu laikā uzzināsi kā Waze izskatās, kā tas darbojas un kā pašam pie tāda tikt!

Kādas ir Waze iespējas?

Waze ir milzīgs iespēju klāsts, dažas svarīgākās no tām:

 • Brīdina par tuvumā esošajiem ceļu policijas posteņiem
 • Brīdina par tuvumā esošajiem fotoradariem
 • Brīdina par sastrēgumiem un parāda tos uz kartes
 • Brīdina par avārijām un bīstamām vietām uz ceļa
 • Bezmaksas navigācija, ar pietiekami labu karti, kuru pats vari papildināt
 • Ļauj autovadītājiem sazināties un brīdināt vienam otru

Kā Waze darbojas?

Waze ir balstīts uz autovadītāju solidaritātes un sadarbības principu. Būtībā Waze ir liela navigācijas karte, kuru ikviens sistēmas dalībnieks var papildināt un uz kuras ikviens var momentāni atzīmēt dažādas vadītājiem nepatīkamas vietas un situācijas – ceļu policiju, fotoradarus, sastrēgumus, avārijas utt. Arī pati Waze sistēma veic automātiskus mērījumus, pielāgo un uzlabo karti. Jo vairāk cilvēku šo sistēmu lieto, jo labāk tā strādā. Latvijā jau tagad ir simtiem Waze lietotāju, un sistēmas popularitāte strauji aug.

Kas nepieciešams, lai maksimāli ērti izmantotu Waze iespējas?

1) Viedtālrunis ar skārienjūtīgu ekrānu. Der jebkurš iPhone, Nokia, Blackberry un Android sistēmas tālrunis. Šāda tālruņa cena ir sākot no 90 latiem. Jo lielāks ir tālruņa ekrāns, jo vieglāk būs lietot Waze.

2) Tālruņa stiprinājums pie vējstikla vai priekšējā paneļa. Bez šī aksesuāra Waze lietot būs ļoti grūti un pat bīstami. iPhone tālruņiem šāds auto turētājs maksā aptuveni 10 – 15 latus. Ir gan viens liels mīnuss – ja tiek lietots tālruņa maciņš, tad, pirms tālruņa stiprināšanas, tas no maciņa ir jāizņem. Pie šīs problēmas risinājuma es pašlaik strādāju un mēģināšu izstrādāt sistēmu, kur tālruni ar visu maciņu iespējams pie stiprinājuma pievienot ar lipekļu palīdzību.

Bildē redzams iPhone turētājs (fonā mans vecais radaru detektors, no kura lielas jēgas pēdējā laikā nav).

3) Tālruņa auto lādētājs. Bez šī aksesuāra var iztikt, bet es to ļoti iesaku iegādāties – noderēs. Lietojot Waze, tālruņa baterija tiek tērēta pastiprināti, jo ekrāns ir ieslēgts visu laiku, notiek arī nepārtraukta datu ielāde. iPhone auto lādētāju man izdevās iegādāties par 12 latiem.

4) Internets telefonā. Šai nevajadzētu būt problēmai, jo gandrīz visi oparatori piedāvā lētu interneta pieslēgumu tālrunim. Stundas laikā, braucot pa Rīgu un Jūrmalu, Waze man ielādēja aptuveni 150 kb datu. Kopš Waze lietošanas sākuma ir pagājusi nedēļa, esmu veicis ~200km Rīgā un Jūrmalā, un kopējais mēneša datu apjoms man ir 10 mb. Tas nav daudz, tāpēc ar vislētāko datu tarifu vajadzētu pietikt. Man LMT 200 mb plāns izmaksā 3 latus mēnesī. Ārzemēs ar viesabonēšanu Waze lietošana varētu būt dārgs prieks, tomēr ar LMT jaunajiem Eiropas tarifiem (dārgākais ir 10 mb / 3 Ls) Waze varētu pat būt lietojams pat ārzemju braucienos.

Kā Waze izskatās?

Šādi Waze izskatās normālos apstākļos, stāvot uz vietas. Braucot tiek rādīta lielāka kartes daļa, un automātiski parādās paziņojumi par situācijām, kas attiecas uz braucēju un konkrēto braukšanas maršrutu.

Fotoradari Waze kartē ir apzīmēti ar fotokameras ikonām. Citi Waze lietotāji – ar krāsainiem smaidiņiem.

Šādi kartē izskatās citu lietotāju atzīmētie policijas posteņi. Uzspiežot uz policijas posteņa atzīmes, iespējams šo posteni apstiprināt, kā arī pievienot komentārus.

Šādi izskatās detalizētā informācija par policijas posteni.

Ziņošanas iespēja

Šādi izskatās ziņošanas (citu lietotāju brīdināšanas) iespējas. Ekrānu atver ar vienu “klikšķi” uz izsaukuma zīmes ikonas.

Šādi izskatās ekrāns, kur var ziņot par policijas posteni. Komentārs nav obligāts, bet Send jānospiež obligāti. Kopā ziņošana aizņem 3 “klikšķus” – pietiekami ērti.

Ja kartē nospiežam uz kādas situācijas ikoniņas, tad varam iegūt papildus informāciju.

Navigācija

Waze navigācija ir diezgan vienkārša, bet tā darbojas. Šādi izskatās adreses meklēšana.

Paskat, un atrada arī akvaparku pat bez adreses…

Nospiežot Go, sākas maršruta priekšā teikšana ar balsi. Sākot braukt, ETA laukumā būs redzams prognozētais galamērķī ierašanās laiks.

Var arī ar pirkstu iebakstīt jebkurā kartes vietā un atrast ceļu līdz turienei…

Waze sociālais tīkls

Dalība Waze tīklā ir iespējama anonīmi un bez reģistrēšanās, tomēr, reģistrējoties lietotājs iegūst savu lietotāja vārdu un profilu, kurā iespējams krāt punktus par labajiem darbiem un veidot savu lietotāja reitingu. Tāpat iespējams čatot publiskajā telpā. Šādi izskatās lietotāja profila reitinga atspoguļojums.

Waze konfigurācija

Waze ir iespējams pielāgot savām vajadzībām, izvēloties kartes izskatu un informācijas apjomu, kuru vēlamies saņemt. Piemēram, es varu norādīt, ka mani interesē tikai notikumi 5 km radiusā un nevēlos iesaistīties čatā vai ar braukšanu nesaistītās sociālajās aktivitātēs. Pieejama arī Latviešu valoda (es gan dodu priekšroku vecajam, labajam English).

Kopsavilkums

Waze ir fantastisks izgudrojums, kas lielā mērā darbojas praksē. Waze nav ideāls, un Waze mēdz kļūdīties, tomēr, neskatoties uz trūkumiem, Waze šobrīd ir viens no vislabākajiem instrumentiem, kas pieejami autovadītājiem, lai aizsargātos pret fotoradariem un ceļu policistu aktivitātēm un ātrāk sasniegtu galamērķi.

Aicinu visus autovadītājus braukt droši un lietot Waze, lai izvairītos no ceļu policijas, kas 90% gadījumu nerūpējas par drošību, bet mēģina maksimāli pildīt plānus un iekasēt kukuļus!

Nosūtiet šo linku visiem draugiem-šoferiem! Palīdzēsim sev un viens otram!

Piedalies diskusijā, raksti savus iespaidus par Waze komentāros!

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

28 responses to “Waze – legāls rīks cīņā pret ceļu policiju (+bezmaksas navigācija)!”

 1. Knaģis says :

  Vislabākais instruments, lai izsargātos no mentiem un fotoradariem, ir braukt ar saviem +15km/h un neskriet.

  Softa apraksts labs, bet aicinājums “cīnīties pret ceļu policiju” ir muļķīgs.

  • blumentals says :

   Pilnībā piekrītu un muļķība (atcerēsimies spēli Ferma, flashmobus utt) ir instruments, kas iekustina cilvēkus un liek smaidīt. Neviens jau nopietni negrib iznīdēt CP, tikai šad tad šos apmānīt un gūt sev morālu gandarījumu.

 2. Meeris says :

  Meeri pavizināsi savā audi S5? 🙂 🙂

 3. Karlis99 says :

  Žēl tikai ka šī foršā programma neiet uz jebkura Android sistēmas tālruņa 😦

  • blumentals says :

   Hm… moš Tu zini uz kuriem iet un uz kuriem neiet? Es neatradu šādu infu. Tas varētu noderēt. Pēc loģikas varētu neiet uz tiem, kam nav GPS uztvērēja, bet par Android iekārtām zinu ļoti maz.

   • Karlis99 says :

    Precīzāk būtu tā, ka palaisties jau viņš palaidās, bet jēga maza, jo paziņo, ka neesot tīkla (iNeta). Cik noprotu pēc šī http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?p=19184 un citiem līdzīgiem, tad laikam tomēr wazei ir kaut kādas problēmas. Katrā ziņā man apnika spidzināt ZTE un LG verķus (abiem ir gan GPS, gan strādājošs tīkla savienojums).

 4. Vilnis says :

  Kā tu esi pamanījies dabūt info par fotoradariem? Cik svaigi ir tie dati?

  Man waze fotoradarus nerāda. Tādēļ waze saķu izmantot daudz mazāk – tā vietā uz android izmantoju IGO, kuram var vienkārši iebarot failu ar fotoradaru koordinātām no VP googles kartes. Failu ar skriptu vienkārši uztaisu, ka menti atjauno googles karte datus – pēc peiredzes tas notiek gandrīz katru nedēļu.

 5. kaspars says :

  Waze strādās tkai tad, ja to lietos daudz ļaužu. Ir foto radaru VIETAs, kur tie VAR tikt novietoti, tos laikam ievieto kāds moderātors, un ir pašu lietotāju noziņotie. Manos maršrutos no Siguldas uz divām pusēm vienmēr jau no mājas izbraucot var redzēt vai CP aktivitātes ir vai nav. Ja nav, vienalga neskrienu, ja ir, uzmanos, lai stulbi neiekristu.

 6. elvisons says :

  A kur var sito applikaciju dabuut?

 7. MADHAUSE says :

  fufels-izmeginats daudzkart-nepatik-strada nestabili-biezi trukst info-kauko mekle-neatpazist marsrutu!!

 8. Jūrmalnieks says :

  Sāku waze iepazīt vakar.Man ir Samsung galaxy.Problēma tāda ka bieži “uzķeras´un nevar ne iziet no Waze,ne veikt kādu funkciju,teiksim piezvanīt.Ilgi jāgaida.Vai tam tā jābūt?Un vai lietojot Waze var atbildēt uz ienākošo zvanu?

 9. Ivars says :

  Waze ir ok, bet izmantojot to pāris dienas šī programma salikuma ar netu patvaļīgi slēdza arā tel.??? Man ir HCT HERO un problēmu nevaru nekā atrisināt,bet waze izmantot joprojam vēlos.

 10. Dzintars says :

  Kurš man var pateikt kā WAZE kartē ielikt vietas nosaukumu pie. mājas?

  • Sandy says :

   I’ve always been impressed with the level of customer service in Everquest and Everquest 2. The first time I submitted a ticket in EQ2 I was about to log off since I di7d#&821n;t think I’d get a response for a few days and the GM sent me a tell asking me what was up. Very very cool.

 11. bank says :

  UniCredite Finance uzņēmumi

  777 # Romas dzelzceļa stacijā Road, italy
  Tel: +393512646127
  Laba diena visiem izlasot mūsu post online es saņemšanu no
  e-pasts. Paldies, lai atbildētu uz manu reklāmu. Vispirms ļaujiet man iepazīstināt sevi
  uz jums esmu Mr.Mr.Kenneth E Credit Company. Attiecībā uz e-pastu, mēs esam gatavi
  piedāvāt aizdevumus sabiedrības locekļiem par 2% gadā, bez jebkādām pārbaudēm
  un kredītu melnajā sarakstā. Mēs piešķirt kredītu, kas ir robežās £ 5,000.00 līdz
  £ 40,000,000.00 no Apvienotās Karalistes. Mēs piedāvājam bezmaksas aizdevumus, jo es
  bijās Dieva, un aizdevējs nevar pieņemt chances.only interesēt personai būtu
  contanct mums uz mūsu privety e-pastu: (edwardkennethcredit@gmail.com)
  Mēs dodam aizdevumus privātpersonām, uzņēmumiem un sadarboties neatkarīgi
  no viņu ģimenes stāvokļa, dzimuma, reliģijas, un vieta, bet ir jābūt juridiskai
  nozīmē atmaksāt aizdevumu noteiktajā laikā, un stingri, lai būtu
  cienīgs uzticības ..
  Paldies par sapratni..
  Sveicieni No Mr.Kenneth E

 12. Laura says :

  Uzliekot maršrutu un izslēdzot internetu punkti par nobrauktajiem km droši kad neskaitās ja?

 13. Paulapro says :

  Man likās ļoti interesants raksts, noteikti gaidīšu arī citus!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: