Peļņas nolūkā samazina fotoradaru ātruma pielaides?

Mana bloga lasītāji un drosmīgākie autovadītāji jau sen bija atklājuši, ka fotoradaros bija uzstādītas pietiekami demokrātiskas ātruma pielaides, lai tie nefotografētu ikvienu parastu autovadītāju ar sīku grēciņu likuma priekšā. Proti, par fotoradariem uztraukties vajadzēja vien pārgalvīgākajiem vadītājiem, jo nelieli pārsniegumi līdz 20 km/h nemaz netika fiksēti.

Diemžēl, man ir radušās aizdomas, ka pielaides tiek vai drīz tiks samazinātas, jo pēdējo 2 nedēļu laikā esmu ticis bildēts 4 reizes ar +15 km/h līdz +18 km/h pārsniegumu (protams, kā parasti, taisnās vietās, kur nav gājēju, ne krustojumu – Jūrmalas šosejas viducis un Jūrmalā, Rīgas ielā, 70 km/h zonā pirms Dzintaru tilta).

Taisnības labad jāsaka, ka neesmu vēl saņēmis nevienu čeku, tāpēc pastāv varbūtība, ka radaru uzstādītāji tikai testē papildus peļņas iespējas. Un tas jau arī nebūtu nekāds brīnums, jo vadītāji nav pamuļķi un ir sākuši viens otru brīdināt gan ar gaismām, gan caur Waze, gan internetā. Tas, protams, bojā Vitronic naudas plūsmu, tādēļ radaru uzstādītāji meklē arvien jaunus veidus, kā palielināt savu peļņu.

Ja kāds ir saņēmis sodu par pārkāpumu līdz 20 km/h vai arī zina vairāk, lūdzu rakstiet komentāros!

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

5 responses to “Peļņas nolūkā samazina fotoradaru ātruma pielaides?”

 1. Storms says :

  Pēdējos mēnešos 4 pāris reizes ir nozibsnījuši, bet fotogrāfiju nav piesūtījuši. Būs laikam sūdzība jāraksta – kur mans foto? :>
  Bet nupat sāksies jauna epopeja – stacionārie radari. Vakar ielikuši iekšas stacionārajā kas pie McDonalda/Statoil uz Krasta ielas (pirms Dienvidu tilta estakādēm). Manuprāt arī vieta kuras bīstamība ir visai diskutabla…

  • blumentals says :

   Tur mierīgi varēja likt 70 km/h un zīmi 50 ar visu radaru nolikt tuvāk pirms paša krustojuma / pārvada sākuma. Nav normāli, ka uz 50 jāsāk vilkties jau pus kilometru pirms krustojuma, bet kopš kura laika pie mums kaut kas ir normāli? 🙂

 2. Reinis says :

  Es šodien pats biju nelielā šokā, kad mani uz Pleskavas šosejas aiz Ieriķiem taisnā posmā, kur beidzot kopš Līgatnes ir iespējams apdzīt nobildēja apdzīšanas mirklī. Kad uzmetu aci spidometram, tas knapi bija uz 100 km/h un jūtos sašutis un gaidu bildi, jo ja no 100 km/h noņem mašīnas kļūdu un radara kļūdu tur nieka kādi + 5 km sanāk. Nu gaidīšu foto un tad ņirgšu cik zemu šie krīt ar savām izdarībā.

  • Milzīgs Ātrums says :

   Arī ir foto pie Ieriķiem apdzenot smago. +20km/h, kas pēc manas saprašanas ir tikai normāli, jo uz 90 fūri, kura velkas uz 80 posmā Sigula Alūksne praktiski nav iespējams apdzīt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: