Jauns pavērsiens saistībā ar aizdomīgo būvniecību kāpās, Dzimtenes ielā 1, Jūrmalā

Turpinājums epopejā par aizdomīgo būvniecību Jūrmalā, Dzimtenes ielā 1.

Tikko saņēmu informāciju no Jūrmalas Aisardzības Biedrības (JAB) pārstāvja Gunta Grūbas par to, ka JAB ir sniegusi prasību tiesā un ir saņemts tiesas lēmums uz JAB prasību un šis lēmums nosaka, ka “tiesa prima facie Būvatļauju atzīst par prettiesisku”. Svarīgi saprast, ka tas ir tikai pagaidu lēmums, kas nenosaka projekta nākotni, bet tā ir laba indikācija visiem tiem, kas cīnās par taisnīgumu.

Jāatzīst, ka lēmuma pieņemšanā, lomu nav spēlējis fakts, ka viesu nama vietā faktiski tiek būvēti dārgi dzīvokļi, bet gan tas, ka šāda vērienīga būvniecība nemaz neatbilst Aizsargjoslu likumam un nav tikusi pareizi saskaņota.

Saņēmu arī informāciju, ka attīstītājs itkā ir satraucies par sabiedrības aktivitāti un JAB darbībām un ir saņemti signāli par to, ka attīstītājs varētu piedāvāt izlīgumu, kas paredzētu daļēju sabiedrības interešu apmierināšanu apmaiņā pret atteikšanos likt turpmākus šķēršļus būvniecībai. Grūba gan atzīst, ka pirmie centieni vienoties par viselementārākajiem izlīguma nosacījumiem (kaut vai to, ka ēkai tiktiešām jāpilda sabiedriskā labuma funkcija vismaz kaut kādā apjomā) ir cietuši neveiksmi, jo nav saņemta sakarīga atbilde.

Lai nu kā tur būtu, es jau tikai esmu par sakoptu vidi, sabiedrībai pieejamiem volejbola laukumiem, modernu viesnīcu, kafejnīcu vai SPA centru skaistā vietā, tomēr fakti liecina, ka attīstītājs iecerējis kaut ko pavisam citu un cenšas iegūt savu par katru cenu.

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: