Dienas tizlums sadarbībā ar policiju, e-CSDD, Latvijas Pastu un Uzņēmumu Reģistru

Nav noslēpums, ka es esmu nežēlīgākais ātruma pārkāpējs valstī, jo diezgan regulāri saņemu 5Ls vērtus sodus par nenormālu ātruma pārsniegšanu līdz pat 15 km/h. Bet ne par to ir stāsts.

Sākot saņemt fotoradaru soda kvītis tīri ātri atklāju, ka Latvija izrādās nav nemaz tik liela mēslu bedre, kā to mālē, jo mums ir e-CSDD, kas, jāatzīst, ir fucking miracle (nežēlīgākais brīnums), ņemot vērā pieredzi, ložņājot par ar birokrātijas nezālem aizaugušajiem iestāžu koridoriem. e-CSDD ir tāda laba sistēma, kuras mērķis itkā ir taupīt iedzīvotāju un mothafucking ierēdņu laiku, lai pilsoņi, netērējot savu laiku un netaisot briesmīgas rindas, varētu cita starpā arī apskatīt un nomaksāt savas soda kvītis Internetā.

Es savā naivumā nodomāju – “redz cik labi, vairs nebūs jāiet uz nīsto pasta nodaļu Rīga-13, Valdemāra ielā un jātup tur vismaz 20 minūtes ar pilnvarām u.c. papīriem, lai saņemtu kaut kādas soda kvītis (mašīna ir uz firmu), kuras man jau sen ir ieseivotas datorā”. Bet te tev nu bija – izlīda skujutēvs … Pēc pus gada atnāk depeša no Uzņēmumu Reģistra, ka tāda iestāde kā Valsts policijas Galvenās kārtības polcijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības birojs pasūdzējusies par to, ka viņu papīra fotoradaru kvītiņas nāk atpakaļ neatplēstas, tādējādi secinot nevis acīmredzamo – ka pilsonis tiem papīriem liek mīksto (saņem webā un maksā ar ibanku), bet gan to, ka uzņēmums strādā ar fiktīvu adresi un ir pelnījis saņemt brīdinājumu.

Manas atziņas:

1) WTF ir Valsts policijas Galvenās kārtības polcijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības birojs? Cik debīlai ir jābūt valsts iekārtai, lai pieļautu tādus iestāžu nosaukumus. Kāpēc nosaukuma autos nav nošauts un izbarots zivīm?

2) Kāda pūpēža pēc, lai es vispār kustinātu savu pakaļu un ietu kvernēt pasta nodaļā, lai saņemtu papīra kvīti, kuras kopija PDF formātā man jau ir datorā?

3) Kāds sūdains labums ir no e-CSDD, ja nevar izmantot priekšrocību, veikt operācijas no mājām?

4) Kad beidzot pienāks laiki, kad cilvēks pasta nodaļā Rīga-13, Valdemāra ielā varēs dajebko izdarīt nestāvot rindā 20 minūtes (dzīvoju tur 30 gadus un vienmēr ir bijis tāpat vai sliktāk)?

Un tagad pats galvenais – kāpēc lai es būtu optimists un baigi priecātos cik pie mums ir labi, ja reāli ik pa pāris mēnešiem nāk šāda tipa atraugas – tad no policijas, tad no VID, tad vēl viss kas utml un vienmēr problēmas cēlonis ir kaut kas tāds, kas galīgi un pilnīgi neietkemē ne valsts attīstību, ne pilsoņu drošību, ne sabiedrisko kārtību – bet man kā zvirbulim jātirinās no kabineta uz kabinetu ar visādiem papīriem, lai novērstu kaut kādas sankcijas.

Drusku esmu sacepies, neba tāpēc es vairs savu tēvu zemīti nemīlēšu, bet nu ir taču jābūt kaut kādiem loģikas rāmjiem, kurus tāds institūts kā valsts ievērotu.

UPDATE: CSDD atrakstīja garu atbildi, kur cita starpā minēts, ka:
Būtībā CSDD piekrīt, ka personai vajadzētu dot iespēju izvēlēties sev ērtāko veidu, kā saņemt korespondenci no valsts iestādēm. Elektronisks paziņojums ļautu ne tikai ātri un ērti saņemt paziņojumu, bet arī ietaupītu resursus, kas tiek patērēti vēstules izgatavošanai un piegādāšanai. Jau pašlaik CSDD izstrādātie un piedāvātie e-pakalpojumi dod iespēju saņemt informāciju un atgādinājumus elektroniski, tomēr pašlaik normatīvie akti nenosaka iespēju elektronisku paziņojumu nosūtīt bez paziņojuma nosūtīšanas pa pastu. CSDD savas kompetences ietvaros sniedz dažādus priekšlikumus un iebildumus normatīvo aktu izstrādes procesā. Tiklīdz būs iespējams iesniegt priekšlikumus izdarīt grozījumus attiecīgajos normatīvajos aktos, CSDD kā vienu no priekšlikumiem piedāvās paredzēt personai iespēju izvēlēties sev ērtāko veidu, kā saņemt korespondenci no valsts iestādēm.

UPDATE: Valsts policijas Galvenās kārtības polcijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības birojs (izrādās Zivtiņa kantoris) formāli atrakstījās, konkrēti neatbildot uz jautājumiem.

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

One response to “Dienas tizlums sadarbībā ar policiju, e-CSDD, Latvijas Pastu un Uzņēmumu Reģistru”

  1. creestiivo says :

    hello

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: