Apstiprināts – Vitronic sāk beigties nauda, soda par mazākiem pārkāpumiem

Varu apstiprināt šādus faktus.

1) Kopš Aprīļa beigām fotoradariem ir samazinātas pielaides. Pašlaik izskatās, ka fotografē, ja reālais ātrums ir sākot ar +15 km/h, precīzi zināšu pateikt vēlāk, kad saņemšu pārējos protokolus (man tur jābūt ~ 4 gabaliem, robežās no +15 līdz +19), pašlaik man ir tikai viens. Laikam resnajiem cūciņiem, kas sēž Vitronic Baltija un iekšlietu ministrijā, silīte sāk tukšoties, tāpēc tiek pieņemts lēmums, izdarīt lielāku spiedienu, lai varētu labāk nobarot savu mūli uz tautas rēķina.

2) Protokoli sāk pienākt 5 nedēļas pēc “pārkāpuma” izdarīšanas datuma, bet policija, iespējams, lēmumus pieņem ar atpakaļejošu datumu. Interesanti, ka lēmuma datums ir tieši 30 dienas pēc pārkāpuma datuma, bet reālais saņemšanas datums pastā un CSDD e-pakalpojumos ir 37 dienas. Neticu tādai sakritībai un neticu, ka pasts darbojas tik lēni. Bet nu vienalga. Tātad, divi varianti – maitas taupa uz resursiem, cenšoties izspiest maksimālo sulu, vai arī, samazinot pieļaujamo limitu, izdevies piečakarēt tik lielu skaitu braucēju, ka netiek galā.

Kas attiecas uz manu personīgo viedokli – ar laiku viņi tās kastes varēs sev iestādīt, jo jau tagad vadītāji sāk apzināt radaru vietas un, gluži vienkārši, pirms paša radara piebremzēt, vēlāk turpinot ceļu ierastajā ātrumā. Tas, protams, čakarē satiksmi, tomēr nekādi neliedz 90% no laika braukt ar tādu ātrumu kadu sirds kāro. Ir nejauši sanācis piedalīties eksperimentā, kur visa Jūrmalas šoseja tika izbraukta ar ~150 – 190 km/h ātrumu, neskatoties uz diviem fotoradariem un policijas ekipāžu. Galu galā pirms radariem var piebremzēt, savukārt policiju 80% gadijumu atmasko radaru detektors vai Waze. So this is not the end of the world. Ir valstis, kur ir daudz sliktāk (vairumā valstu gan ir daudz labāk).

Manas rekomendācijas paliek vecās – lietojam veselo saprātu, braucam ar drošu ātrumu (vilkties uz 85km/h pa trešo joslu nav drošs ātrums), lietojam Waze, lietojam detektoru, atceramies radaru vietas un turpmāk pirms tām piebremzējam.

Nobeigumā foto no noziedzīgā nodarījuma:

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

7 responses to “Apstiprināts – Vitronic sāk beigties nauda, soda par mazākiem pārkāpumiem”

 1. M&M says :

  Forumos sāk paradīties šādas uzpariktes – http://www.bmwpower.lv/member_gallery.php?gal_id=7656

  Nez tik cik % nostrādā korekti.

 2. Gints says :

  LAPK 37.pants. Administratīvā soda uzlikšanas termiņi

  Administratīvo sodu var uzlikt ne vēlāk kā četru mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas…

  Neredzu, kur Tu saskati kaut ko nokavētu un viltotu.

   • Gints says :

    Tāpat es nesaskatu iespēju, kur lēmums ticis pieņemts ar atpakaļejošu datumu. Pārkāumps 22.04., lēmums 22.05., šis raksts 28.05. Lēmums varēja tikt pieņemts vēl nez cik ilgi… Var gadīties, ka valsts iestādēs korespondence uz pastu tiek aiznesta arī 2x nedēļā nevis katru dienu, tāpēc arī tā kavēšanās. Tāpat, ja ieradās pasta nodaļā ar kaudzi vēstuļu, diez vai pasta darbinieces gribēs sēdēt pēc darba, lai izsūtītu visu kaudzi.

    Un cita starpā – administratīvais pārkāpums nav noziedzīgs nodarījums. 😀

    Sorry, šorīt kaut kā piekasīgs. 😀

   • blumentals says :

    Fucking juristi 🙂 Nē nu tas jau skaidrs, ka juridiski viss ir labi, bet skaidrs ir arī, ka valsts mūs čakarē.

 3. Kārlis L says :

  Apstrīdi, kaut vai biznesa bremzēšanas nolūkā.

 4. Kārlis says :

  Raksts vecs, bet pārkāpums gandrīz no tā laika 🙂 – saņēmu savu sodu par +18km/h apdzīvotā vietā, turklāt, nevis pēc 5, bet 7 nedēļām – pārkāpums 16. jūnijā un lēmums 5. augustā. Turklāt, lēmums svētdienā pieņemts – nabadziņi strādā cik var un ar ko var (?), kamēr vēl nav lauzts līgums laikam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: