Vieglie miljoni – kā viesu namu pie jūras pārtaisīt par daudzdzīvokļu māju

Daudzdzīvokļu “viesu nams” Kāpu ielā 95 “Jūras pērle”

Ņemot vērā milzīgo rezonansi, saistībā ar rakstu “Jūrmala, Dzimtenes iela 1 – afēra vai tomēr sabiedrības labums“, nolēmu šo tēmu paturpināt jau ar konkrētiem faktiem un juridiskajām shēmām… un kas tik neatklājas…

Būvēt daudzdzīvokļu ēku sabiedriskās apbūves un komercdarbības zonā, kur pēc likuma atļauta tikai sabiedriskā apbūve, ir normāla prakse. Visi gudrie tā dara!

Izrādās, Dzimtenes iela 1 nebūt nav ne pirmais, ne vienīgais un ne pēdējais būvobjekts, kur ar meistarīgām juridiskām manipulācijām uz zemes gabala, kas pēc būtības ir paredzēts sabiedriskām celtnēm un tūrismu veicinošai infrastruktūrai, patiesībā tiek uzbūvēts daudzdzīvokļu nams Maskavas viesiem. Šādu namu Jūrmalā ir desmitiem.

  • Kāpu ielā 95 zem nosaukuma “viesu mājas rekonstrukcija” tika uzbūvēts daudzdzīvokļu nams ar nosaukumu “Jūras Pērle”, kurā pašlaik aktīvi tirgo dzīvokļus.
  • Z. Meirovica prospektā 11 tiek būvēts “atpūtas namu komplekss”, kurā bez lielas kautrēšanās tiek tirgoti dzīvokļi.
  • Rembates ielā 4 uz par lētu naudu iznomātas zemes tika uzbūvēta 8 stāvus augsta “daudzfunkcionāla ēka”, kura patiesībā ir daudzdzīvokļu ēka, kas pie tam stāv tukša un, iespējams, nemaz nav droša dzīvošanai. Sīkāk Dienas Biznesā.

Augstāk minētie ir tikai daži piemēri, jo tādu namu Jūrmalā ir desmitiem. Man gluži vienkārši nav ne laika, ne spēka visus apbraukāt, izanalizēt un apkopot, tāpēc minu tikai dažus. Principā šāda vērtīgas piejūras zemes izsaimniekošana tiek uztverta par absolūti normālu praksi.

Ilustratīvs attēls: Nemaz nav jākautrējas, blakus oficiālajai plāksnītei, kas vēsta, ka būvēta tiek sabiedriska celtne, liekam pārdošanas plakātu!

Shēmas pamatprincipi – kā pareizi sagrozīt likumu, lai visus apčakarētu.

Sabiedriskās apbūves zonā, īpaši Jūras tuvumā, dzīvojamās ēkas nav atļauts būvēt, jo tās nenes maksimālu labumu Jūrmalas iedzīvotājiem. Toties ir atļauts būvēt tūrisma objektus un komercdarbības celtnes, piemēram, viesnīcas, atpūtas centrus utml. Lai apietu likumdošanu, tiek pielietota šāda shēma:

  1. Uzprojektējam daudzdzīvokļu namu un nosaucam to par “viesu nams” vai “atpūtas nams”.
  2. Dabūnam būvatļauju un visus saskaņojumus un bliežam augšā!
  3. Kad celtne gatava, pārdodam dzīvokļus kā domājamās daļas no “viesu nama” vai “atpūtas nama“.

Kāpēc tas ir slikti un kāpēc ir vērts nepriecāties.

Šāda rīcība ir slikta, jo daudzdzīvokļu mājas nekādi neveicina ne tūrisma pieaugumu, ne darba vietu rašanos, ne naudas ieplūšanu Jūrmalas budžetā ilgtermiņā. Kaut vai tajos pašos Asaros, Dzimtenes ielā 1, nav ne foršas kafejnīciņas, ne sakārtotu sporta laukumu, nedz pat normālu labierīcību, nemaz nerunājot par normālu viesnīcu, toties bija perfekta vieta, kur to visu uzbūvēt. Šādi zemes gabali ir ierobežotā skaitā un drīz to vairs nebūs. Tomēr nekā… foršajā vietiņā pie jūras būs daudzdzīvokļu māja. Tā vietā, lai tūkstošiem cilvēku ik gadu te atstātu savu naudu nodokļos un algās, tādējādi stimulējot Jūrmalas pilsētas un Latvijas valsts ekonomiku, tiek lobēta dzīvokļu celtniecība, no kā ieguvēji ir dažādi miljonāri, kas nodarbojas ar NĪ attīstīšanu.

About blumentals

Uzņēmējs un IT speciālists

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: